Formacionet zyrtare Porto – Liverpool, ky është vendimi i Klopp për Shaqirin

Porto dhe Liverpool kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për ndeshjen e sotme çerekfinale.


Skuadra portugeze do të kërkoj që të rikthej epërsinë prej 2-0 të Liverpoolit, shkruan Reporteri.net

Ajo çka vlen të ceket është se Klopp ka lënë përsëri në bankën rezervë Xherdan Shaqirin dhe brazilianin Bobby Firmino.

Ky është formacioni startues i Portos: Casillas, Militão, Felipe, Pepe, Alex Telles, Corona, Danilo, Herrera, Brahimi, Otávio dhe Marega.

Ky është formacioni startues i Liverpoolit:

/Reporteri.net/