Futbollisti i Sampdorias i shënon eurogol Juventusit

Juventusi e ka mbyllur me humbje sezonin 2018/19, pasi është mundur nga Sampdoria me shifrat  2-0.


Vendasit shënuan dy gola të shpejtë në fund të ndeshjes, Gregoire Defrel në minutën e 84’ dhe Gianluca Caprari 90’.

Goli i fundit, i Caprarit në minutat shtesë – ishte i jashtëzakonshëm pasi shënoi në gjuajtja e lirë, duke e lënë të shtangur portierin mysafir.

Sigurisht ky mund të jetë goli më i bukur në karrierën e Caprarit.

Për më tepër shikone golin: