Gjiganti anglez dëshiron shërbimet e Joao Cancelos

Sipas të përditshmes La Gazzetta dello Sport, Joao Cancelo mund të largohet nga Juventusi këtë verë.


Portugezi ka qenë fenomenal në pjesën e parë të sezonit, por një mosmarrëveshje me trajnerin Massimiliano Allegrin ka bërë që të bie forma e tij dhe tani mbrojtësi portugez është duke kërkuar largimin, shkruan Reporteri.net

Kampionët e Anglisë, Manchester City janë të gatshëm t’i rrëmbejnë yllin e ri Juventusit dhe mund të ofrojnë deri në 60 milionë euro.

Cancelo shihet si njëri ndër mbrojtësit e djatht më të mirë në botë, ndërsa shkëlqeu me Interin, Juventusi vendosi ta blejë mirëpo raportet jo të mira trajner-lojtar kanë bërë që të ndizen spekulimet.

Në anën tjetër Juventusi kërkon që ta zëvendësoj portugezin me njërin nga Cristiano Piccini, Matteo Darmian apo Meunier./Reporteri.net/