Gjilani mposht Besën, siguron mbetjen në Superligë

Gjilani është skuadra e parë që ka siguruar mbijetesën në Superligë, ndërsa të shtunën mësohet edhe skuadra e tjetër, kur të përballen Trepça ’89 me Vllaznimin.


Gjilani do të vazhdojë të qëndrojë në Superligë, pasi në barazh ka arritur ta mposhtë Besën në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri”.

Gjilani arriti të triumfojë me rezultat minimal 1-0, shkruan Express.

Heroi i kësaj ndeshje ishte Keita Razak, i cili realizoi për 1-0, me parabol pas asistimit të Lopezit në minutën e 24’.

Sfida tjetër e barazhit do të zhvillohet mes Trepçës ’89 dhe Vllaznimit të shtunën.