Guardiola flet për titullin, kjo deklaratë s’do t’i pëlqej Liverpoolit

 

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është shprehur i kënaqur me fitoren e ngushtë ndaj Burnley 1-0, që bëri ekipi i tij ta rrëmbejë kreun e Premierligës.


Guardiola pas fitores së tre pikëve të reja ka deklaruar se titulli është në dorën e tyre.

“Është një fitore shumë e rëndësishme. I kontrolluam mirë sulmuesit e tyre, fusha ishte shumë e thatë dhe e vështirë për të qarkulluar topin, por rëndësi kanë tre pikët. Jam shumë i lumtur me fitoren dhe tani kemi një javë kohë për të përgatitur ndeshjen me Leicester”, tha Guardiola.

Ai ka shtuar se për t’u shpallur kampion ekipi i tij duhet të fitoi dy ndeshjet e mbetura.

“92 pikë të grumbulluara janë të pabesueshme. Titulli është në dorën tonë, duhet të fitojmë dy ndeshjet e fundit”, ka deklaruar Pep.

Pas 36 ndeshjeve, City renditet i pari me 92 pikë, një më shumë se Liverpooli që po pret gabimin eventual të citizens për t’ia rrëmbyer titullin.

Shpresat po i mbajnë që Leicester do t’i ndalë javën tjetër, por duke ditur se luan si mysafirë ndaj Cityt do jetë tejet e vështirë. /Reporteri.net/.