Hazard kapet ‘mat’ me fanellën e Realit

Eden Hazard do të bëhet futbollisti i ri i Real Madridit.


Pas triumfit në Europa League, belgu konfirmoi largimin nga Chelsea dhe tashmë i ka mbetur vetëm të prezantohet zyrtarisht tek Reali i Madridit.

Një foto e fundit tregon se Hazard ka pranuar të pozojë së bashku me tifozin e tij ndërsa në dorë mban fanellën e Real Madridit.

Hazard pritet të prezantohet javën e ardhshme tek Reali që do të derdhë në arkat e Chelseas 130 milionë euro, 100 do të paguhen menjëherë, ndërsa pjesa tjetër në formë bonuse.