Inter dhe Atalanta në Ligën e Kampionëve

Atalanta dhe Inter janë kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve nga Serie A, kurse jashtë kanë mbetur Milan dhe Roma edhe pse fituan ndeshjen e fundit të këtij sezoni.


Interi mposhti Empolin me rezultat 2-1 në ndeshjen që u zhvillua në “San Siro”, me golat e Keita Balde dhe Nainggolan, kurse për mysafirët realizoi Traore.

Ndërsa Atalanta fitoi kundër Sassuolos me rezultat 3-1. Golat për vendasit i realizuan Zapata, Gomez dhe Pasalic, kurse për mysafirët Berardi shënoi golin e vetëm.

Milani fitoi sy mysafir ndaj Spalit me rezultat 2-3 por që nuk i mjaftoi për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, ashtu sikurse edhe Romës që fitoi në shtëpi me rezultat 2-1 me Parman. /Reporteri.net/.