Joshua nuk këndellet asesi – Ky është momenti kur gjyqtari vendos ta ndërprejë meçin

Tashmë kemi kampionin e ri të boksit në kategorinë e rëndë.


Meksikani Andy Ruiz ka fituar trofeun e më të mirit në tri kategori, WBO, IBF dhe WBO.

Ruiz befasoi botën e boksit mbrëmë në arenën “Madison Square Garden” të New Yorkut, për ta nokautuar kampionin e deritanishëm, Anthony Joshua.

Britanezi është njoftuar me humbjen e parë në karrierë, derisa kundërshtari i tij ka hyrë në histori, pasi bëhet meksikani i parë që bëhet kampion në kategorinë e rëndë.

Më poshtë mund t’i ndiqni pamjet nga meçi, aty ku shihet sesi Joshua provon të këndellet pas goditjeve të pranuara, por gjyqtari vendos ta ndërprejë meçin, duke parë se bokseri nuk po arrinte kurrsesi që të këndellej.