Këto tre skuadra të mëdha e duan Coutinhon

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho, është bërë cak i disa skuadrave të mëdha europiane.


Sipas Mundo Deportivo, klubet që janë të interesuara ta përvetësojnë futbollistin në fjalë janë Chelsea, Manchester United dhe Paris Saint-Germain.

Pasi nuk zhvilloi një edicion të mirë, skuadra e Barcelonës është e gatshme që të heq dorë nga braziliani 26 vjeçar.

Kujtojmë se transferimi i Coutinhos bëri bujë të madhe nga Liverpooli në Barcelonë, por braziliani nuk u adaptua siç duhet.