Konfirmohet jetëgjatësia e lëndimit të Hekuran Kryeziut, kaq gjatë do të mungoj ai

Hekuran Kryeziu ka pësuar një lëndim të rëndë në ndeshjen e fundit të cilën Zurichu e zhvilloi ndaj Luganos.


Mesfushori kosovar ka këputur ligamentet e gjurit dhe pritet të mungoj tash për një kohë të gjatë, shkruan Reporteri.net

Lajmin e ka konfirmuar edhe vet Kryeziu i cili ka thënë se pritet të jet jasht fushave të blerta nga 6 deri në 9 muaj.

Ai ka thënë se do t’i nënshtrohet operimit pas disa ditëve.

Kryeziu do të mungoj për ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës e cila i zhvillon në qershor, shtator dhe tetor./Reporteri.net/