Kosova më e mirë se Brazili, Gjermania, Anglia e Franca

Përfaqësuesja e Kosovës me barazimin e arritur 1-1 në “Fadil Vokrri” mbetet e pamposhtur gjatë vitit 2018 dhe deri më tani më 2019-të, duke lënë pas shumë përfaqësuese të njohura.


Kosova ka plot 12 lojë pa humbje në ndeshjet ndërkombëtare, Reporteri.net.

Pas saj renditet Brazili me 7 ndeshje pa humbje, Anglia poashtu me 7.

Gjermania ka 4 ndeshje pa humbje, Franca 3, Belgjika 2 dhe Spanja 2. /Reporteri.net/.