Kupa e Gjermanisë, Rashica kundër Bayern Munchenit

Shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë ka vënë përballë Werder Bremenin e Milot Rashicës ndaj skuadrës më të fortë gjermane Bayern Munchen, shkruan Reporteri.net.


Në ndeshjen tjetër, Hamburgu pret Leipzigun.

Ndeshjet do të zhvillohen me 23 dhe 24 prill 2019 dhe është një shans i mirë i Rashicës që të marr një trofe në sezonin debutues.

Kujtojmë se Rashica po kalon moment te artë te Werderi ku ka realizuar pothuajse në çdo ndeshje së fundmi. Shpresojmë që të jetë efikas edhe ndaj Bayernit. /Reporteri.net/.