Kush vrapon më shpejt, Mane apo një gjirafë? E kuptoni përmes kësaj videoje

Sadio Mane është njëri ndër lojtarët më të shpejt në botë, por jo edhe në Liverpool.


Senegalezi kishte arritur shpejtësinë maksimale 31.5 km/h në Ligën e Kampionëve këtë vit por një bashkëlojtar i tij është më i shpejt se ai, shkruan Reporteri.net

Të gjithë do të mendoni se bëhet fjalë për Mo Salah por jo, Jordan Henderson ka vrapuar më shpejt se ylli senegalez.

Jordan Henderson kishte arritur shpejtësinë maksimale 32.6 km/h këtë sezon dhe kur Mane e kuptoi këtë nuk mund ta besonte.

Sadio Mane është poashtu më i ngadalshëm se një gjirafë, e cila arrinë shpejtësinë maksimale deri në 52 km/h. Kjo gjë poashtu ka befasuar Manen i cili për shkak të gjatësisë së tyre mendonte se mund të vraponte më shpejt.

Kujtojmë që Mo Salah është lojtari më i shpejtë në skuadrën e Liverpoolit, por këto statistika janë marrur vetëm në ndeshjet e Ligës së Kampionëve./Reporteri.net/