Milot Rashica merr një super-lajm para ndeshjes me Dortmundin

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica do të jetë i gatshëm për derbin e së shtunës që skuadra e tij Werder Bremen e luan Borussia Dortmundit.


Këtë e ka konfirmuar trajneri i Bremenit, Florian Kohfeldt, raporton “deichstube.de”

“Fin dhe Bargi nuk janë në gatshëm, Niklas Moisander është i suspenduar, të gjithë të tjerët janë të gatshëm dhe mund të luajnë”, ka deklaruar Kohfeldt.

Kujtojmë se Rashica e mbylli më herët stërvitjen të mërkurën për shkak të një problemi, por duket se do të jetë i gatshëm ndaj Dortmundit.

Rashica është në top formë këtë sezon dhe ka qenë vendimtar për Bremenin në disa ndeshje duke realizuar supergola. /Reporteri.net/.