Nënshkruhet marrëveshja: Rahoveci po bëhet me stadium dhe palestër sportive

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi dhe ministri i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Kujtim Gashi, kanë nënshkruan sot tri memorandume mirëkuptimi.


Kjo ministri ka për qëllim që të financoj disa projekte madhore për qytetin e Rahovecit, shkruan Reporteri.net

Ndër projektet më madhore janë:

– Ndërtimin e stadiumit të futbollit të kategorisë së dytë, në qytet, sipas standardeve të FIFA-s;
– Ndërtimin e palestrës sportive në Krushë të Madhe;
– Ndërtimin e stadiumit të futbollit të kategorisë së dytë, me standardet e Superligës së Kosovës, në Ratkoc.

Lajmin e ka bërë të ditur vet kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi nëpërmjet një postimi në Facebook.

Këto projekte kapin vlerën e 2 milionë e 150 mijë eurove.

Kujtojmë që Rahoveci është bërë edhe me palestër sportive para pak javëve./Reporteri.net/