Pamje shokuese se si një fans i Wolverhamptonit rrahet me fansat e Watfordit

Një fans i Wolverhamptonit ka shkaktuar një përleshje me fansat e Watfordit, pas fitores së Watfordit në gjysmëfinalen e zhvilluar në Wembley.


Wolves ishin duke avansuar 2-0 me vetëm 10-të minuta të mbetur për t’u luajtur por më pas një rikthim senzacional i Watford i eliminoi ata nga kupa e FA, shkruan Reporteri.net

Më pas skena të neveritshme pasuan pas përfundimit të ndeshjes.

Një fans u konfrontua me një fans të watfordit dhe shtyu atë, pasi fansat ishin duke u larguar nga stadiumi.

Ai nuk u ndal me kaq dhe filloi të gjuaj me grushte edhe njerëz të tjerë përreth, përpara se një fans i Watfordit të fillonte t’ia kthente grushtat.

Më pas fansi i Wolves ra në tokë dhe mbështetësit e tjerë u bashkuan për ta shqelmuar atë.

Policia ka konfirmuar se 5 persona janë arrestuar por nuk kanë mundur të konfirmojnë nëse të arrestuarit kishin lidhje me incidentin./Reporteri.net