Pas vdekjes së Jose Antonio Reyes, UEFA merr një vendim të rëndësishëm për finalen e Ligës së Kampionëve

Tottenhami takohet sonte me Liverpoolin në Madrid në finale të Ligës së Kampionëve.


Bota e futbollit po e priste me padurim këtë ndeshje, por pak orë para se të fillojë kjo ndeshje u dha një lajm i zi, pasi Antonio Reyes ndërroi jetë gjatë një aksidenti, transmeton Periskopi.

UEFA ka marrë vendim që ndeshja finale ndërmjet Tottenhamit dhe Liverpoolit të fillojë me 1 minut heshtje në nderim të Reyes.

Reyes, i cili vdiq në moshën 35 vjeçare ka qenë pjesë e klubeve të njohura si Arsenal, Real Madrid e Sevilla.