Pas zërave se Komuna kërkon 40 % të fitimeve nga sponzorët, reagon kryetari i Rahovecit

Komuna e Rahovecit kishte realizuar një draft rregullore e cila pritej të fuste në votim dite në Kuvendin Komunal për përfitimet e KB Rahovecit dhe mirëmbajtjes së palestrës.


Sipas rregullores e cila pritej të prezantohej para asambleistëve, 20 % nga shitja e biletave të ndeshjeve i kërkonte Komuna, ndërsa kërkonte 40 % të fitimeve nga sponzorët.

Por, me këto kërkesa nuk ishte pajtuar assesi kryetari i KB Rahovecit, Bekim Hoxha, i cili kishte kërkuar ndryshim të këtij drafti.

Me këtë rast ka reaguar Kryetari i Komunës, Smajl Latifi, me ç’rast ka sqaruar koston e mirëmbajtjes së palestrës.

Ky është reagimi i plot i Kryetarit të Komunës së Rahovecit:

Kujtojmë që klubi i basketbollit Rahoveci, është ndër skuadrat më të mira në vend e cila ka siguruar finalen e playoffit në Superligë, duke e mposhtur KB Yllin./Reporteri.net/