Për ata që nuk e kanë parë, meçi i plotë ku Joshua rrëzohet katër herë nga Ruiz

Bota e boksit është shokuar sot pas humbjes së Anthony Joshuas nga Andy Ruiz i cili i rrëmbeu të tre tituj që britanezi i zotëronte.


Joshua ishte kampion në tri kategori të rënda, atë të WBO, IBF dhe WBA ‘Super’, ndërsa me humbjen ndaj meksikanit ai i humbi të gjitha, shkruan Reporteri.net

Se meçi i mbrëmshëm ishte nga ato ndeshjet e rralla që ka shokuar botën, e dëshmon fakti se Joshua u rrëzua plotë 4 herë nga Ruiz, gjë që në karrierën e britanezit kishte ndodhur vetëm një herë, atëherë kur u rrëzua nga Klitschko(anipse në fund kishte fituar).

Ndeshja në kohën tonë lokale kishte filluar rreth orës pesë të mëngjesit dhe për shumkë kjo nuk ishte e përshtatshme.

Ata që e kanë humbur këtë përballje, mund ta shohin komplet ndeshjen në këtë link të mëposhtëm.

/Reporteri.net/