Përleshje në kryeqytet ndërmjet “Plisave” dhe “Intelektualëve”

Tifozët e Dritës, ‘Intelektualët’ kanë hazur ne ‘rezistencë’ në kryeqytet, teksa janë përleshur me tifo-grupin e Prishtinës, ‘Plisat’.

Përleshja ka ndodhur jashtë stadiumit ‘Fadil Vokrri’, konkretisht në ambientet e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në kohën kur tifozët e Dritës po marshojnë për të hyrë në stadium, shkruan Gazetasheshi.com.

Nuk dihet nëse ka të lënduar, por ka pasur edhe intervenim të policisë.