Përplasen në matjet zyrtare, dueli që nuk duhet humbur sonte

Cancelo Alvarez dhe Daniel Jacobs u përplasen ndërmjet vete dhe u dasht të tërhiqeshin nga stafi, pasi matjet përpara unifikimit të peshave të mesme u nxe.


Meksikani Cancelo, do të vë titujt e tij të ËBA ‘Super’ dhe ËBC në rrezik pasi ai do të ndeshet me kampionin e IBF Jacobs, në T-Mobile Arena në Las Vegas, në orët e hershmë të mëngjesit të së dieles, shkruan Reporteri.net

Amerikani Jacobs peshonte në limitet e peshave të mesme, 160 lbs, ndërsa Cancelo peshonte për pak gram më pak se amerikani me 159.5 lbs.

Dyshja u përballen sy-më-sy, duke u shtyer me kokë sikur dema dhe duke dëgjuar zhurmën e publikut ata vetëm sa nuk u rrahën.

Dueli pritet të zhvillohet në orët e hershme të mëngjesit, pasi lufta zhvillohet në Amerikë dhe për shkak të kohës lokale, i bie që dueli të filloj dikund rreth orës 05:00 të mëngjesit./Reporteri.net/