Pika e parë e Kosovës në kualifikimet për Euro 2020, vjen reagimi i UEFA-s

UEFA ka reaguar pas pikës së parë të fituar nga Kosova në kualifikimet për Euro 2020.

Në një postim të rezultateve dhe performancës më të mirë, ajo ka përmendur se Kosova ka marrë pikën e parë në histori në kualifikimet për Euro, raporton Reporteri.net.

“Franca, Anglia dhe Turqia fitojnë, Portugalia e Serbia barazojnë, Kosova merr pikën e parë në kualifikimet për Euro”, shkruan UEFA në Twitter. /Reporteri.net/.