PSG jep 75 milionë euro, Pjanic flet për të ardhmen

Mesfushori i Juventus, Miralem Pjanic ka folur për të ardhmen e tij.

Lojtari duket sikur nuk ka më vend në planet e Juventus të cilët po mendojnë të rigjenerojnë mesfushën, ndërsa për boshnjakun interesohet skuadra e Paris Saint Germainit

“Ka shumë lojtarë të mirë dhe të fortë tek Juventus. Jam i lumtur të jem këtu, vit pas viti bëj më të mirën për tu përmirësuar”, ka thanë fillimisht Pjanic.

“Nuk e di çfarë do të ndodh me mua. Duhet të pyesni skuadrën, jo mua” ka vijuar më tek Pjanic.

Skuadra e Paris Saint Germain raportohet se është e gatshme të ofrojë rreth 75 milionë euro.