Ronaldo ‘shtang’ Handanovicin, iu hakmerret tifozëve të Interit

Juventusi ka barazuar rezultatin ndaj Interit.


Pas supergolit të Radja Nainggolan, Juve është kundërpërgjigjur me futbollistin kryesor Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez (62′) realizoi me këmbën e majtë, duke e lënë të shtangur portierin Handanovic.

Ky ishte goli i 600-të në karrierë për të me klube (Sporting, Manchester United, Real Madrid dhe Juventus).

Ndiqeni golin e 34-vjeçarit.