Shaqiri është maniak: Këto janë 7 veturat e tij luksoze, kushtojnë mbi 1 milion

Xherdan Shaqiri nuk po kalon momente të mira te Liverpool, por po e shijon jetën jashtë klubit.


Xherdan Shaqiri ka kohë që nuk ka shkelur në fushën e gjelbër, pasi Jurgen Klopp e ka humbur besimin në të.

Por, gjilanasi është duke e shijuar jetën në maksimum, duke bërë edhe disa investime të majme rreth vetes në Angli, përcjell lajmi.net nga The Sun.

Së fundmi, Shaqiri ka blerë një makinë të tipit Rolls Royce, që tani ka bërë në total dy, gjersa në koleksionin e tij janë edhe një Bently e një Mercedes G-Wagon.

Dy Rolls Royce kushtojnë 600 mijë euro, gjersa në garazhin e tij ka edhe një Touareg dhe disa motoçikleta.