Solskjaer ka gjetur një mënyrë interesante, për t’i motivuar lojtarët e tij, për ndeshjen e sotme ndaj Cityt

Lojtarët e Manchester United kanë stërvitur sot në qendrën e vjetër stërvitore të klubit të quajtur The Cliff pasi që Solskjaer kërkon t’i jap skuadrës një kontrollë të vërtetë.


Skuadra u largua nga baza e saj në ora 10:30, përpara derbit me Manchester Cityn dhe kanë shkuar në Salford për një stërvitje të lehtë pasi që Solskjaer synon të nënvizoj vlerat e vjetra dhe kërkesat bazike që ai pret për ndeshjen e sotme ndaj rivalëve të Cityt, shkruan Reporteri.net

Solskjaer ka thënë se ai dhe lojtarët e tij janë lënduar nga performance e dobët në humbjen 4-0 ndaj Evertonit dhe shumë prej tyre kishin nevojë për një kontrollë të vërtetë se ku janë ata me karrierën e tyre.

Ai shpreson se një ndryshim i ambientit ku stërviteshin ekipet e mëdha të Unitedit do t’i ndihmoj atyre ta rikthejnë vëmendjen përpara ndeshjes së sotme dhe u ka thënë lojtarëve të tij se duhet ta shfaqin një performancë që do ta rikthente krenarinë në stemën e tyre.

Kujtojmë që nëse Manchester City shënon fitore atëherë 99 % titulli do t’i takonte “qytetarëve” ndërsa nëse humbin Liverpooli veçse do ta prekte titullin, pasi ka ndeshje shumë të lehta.

Në anën tjetër nëse United fiton sot, atëhere do t’i mbante gjallë shpresat për një kualifikim në Ligën e Kampionëve për sezonin tjetër./Reporteri.net/