Sot vendoset gjithçka për top 4, Chelsea dhe United publikojnë formacionet zyrtare

Chelsea sot zhvillon përballjen shumë të rëndësishme kundër skuadrës së Watfordit dhe synon që të shënoj fitore për ta siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për vitin e ardhshëm.


Një fitore eventuale e Chelseas sot do të thoshte pozita e tretë pasi që Tottenham Hotspur humbi dje kundër Bournemouth, shkruan Reporteri.net

Maurizio Sarri ka vendosur që të startoj me këtë formacion ndaj Watfordit mjaft të papërshtatshëm.

Ky është formacioni i Watfordit:

Manchester United poashtu zhvillon takimin ndaj të rënëve nga liga, Huddersfield të cilët luajnë pa asnjë presion tashmë.

Klubi i Ole Gunnar Solskjaer ka shumë pak gjasa për top 4, por një fitore eventuale sot do t’i mbante gjallë shpresat së paku edhe për xhiron e fundit:

Ky është formacioni që starton sot Manchester United:

Ky është formacioni i Huddersfield Town:

/Reporteri.net/