Spektakolarë kosovarët në Zvicër, shënojnë tre gola vetëm në ndeshjen Basel – Luzern

Një ndeshje tejet interesante dhe më plotë gola është duke u zhvilluar në Superligën e Zvicrës, mes Baselit dhe Luzernit.


Rezultati përfundimtar ishte 3-2 në favor të Baselit, teksa tre gola janë shënuar nga futbollistët shqiptarë.

Albian Ajeti ka shënuar golin e tretë për Baselin, kurse Shkëlqim Demhasaj ka realizuar dy gola brenda tre minutave për Luzernin, duke ngushtuar rezultatin në 3-2