Tragjedi në futboll: Vdes në një aksident trafiku ish-ylli i Real Madridit dhe Arsenalit

Ka vdekur sot ish-lojtari i Arsenalit, Sevillas dhe Realit të Madridit, Jose Antonio Reyes.


Lajmin e ka konfirmuar klubi i Sevillas, të cilët kanë njoftuar se Jose Antonio Reyes ka vdekur pas një aksidenti tragjik në trafik, transmeton Reporteri.net

Reyes u përfshie në një aksident me makinë në Utrera, në vendin e tij të lindjes. Ai humbi jetën pas përplasjes mëngjesin e së shtunës.

Spanjolli ishte vetëm 35-vjeçar, ndërsa gjatë karrierës së tij ka fituar 4 herë Europaligën.

Ai u bë spanjolli i parë që fitoi Premierligën me Arsenalin madje duke mos pësuar asnjë humbje atë sezon.

Më pas ai u transferua në Real Madrid, ku arriti t’i ndihmojë mjaft shumë klubit, sidomos në kohën e Fabio Capellos, në sezonin e çmendur kur spanjollët arritën ta fitojnë titullin historik ndaj Barcelonës.

Reyes barti edhe fanellën e Sevillas, Atletico Madridit, Benficas dhe disa klubeve të tjera të divizionit të dytë./Reporteri.net/