U lëndua në mesjavë, kështu ka vendosur sot trajneri për Rashicën kundër Dortmundit

Werder Bremen dhe Borussia Dortmund zhvillojnë sot derbin e javës në Bundesligën gjermane.


Për skuadrën e Dortmundit është kjo ndeshje jetë a vdekje, pasi edhe një lëshim i mundshëm do të thoshte ‘lamtumirë’ titulli, shkruan Reporteri.net

Në anën tjetër skuadra e Milot Rashicës poashtu është duke luftuar për një vend që dërgon në garat e Ligës së Europës dhe është vetëm 5 pikë larg vendit të 7-të që dërgon në garat kualifikuese.

Rashica ka arritur që ta lë pas dëmtimin që e pësoi në mesjavë, i cili u largua nga stërvitja për të mos rrezikuar më shumë.

Në anën tjetër Dortmund është e hendikepuar pa Marco Reus, i cili u përjashtua në ndeshjen e fundit ndaj Schalkes.

Werder Bremen starton me këtë formacion:

Borussia starton me këtë formacion:

/Reporteri.net/