Ulërima, grushte e shkulje flokësh, kështu u rrahën hendbollistet në Prizren

Rrahje (KHF Prizreni-KHF KEK-u) në palestrën e sportit në Prizren, që ka shokuar të gjithë të pranishmit, që ishin duke përcjellë ndeshjen e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll (femrat), transmeton Gazetasheshi.com.

Rrahje mes hendbollisteve femrave ka qenë tronditëse për të gjithë që ishin duke e përcjellë këtë sfidë!

Hendbollistet përfshihen në rrahje, por falë ndërhyrjeve të kryesive të klubeve të Prizrenit dhe KEK-ut nga Kastrioti u evitua rrahja masive.

Në video shihen se si e godasin njëra – tjetrën dhe britma trishtuese, që kjo aspak nuk i ka hije kësaj loje që ka traditë në vendin tonë.