Union Berlin për herë të parë në Bundesliga, tifozët pushtojnë fushën

Union Berlin ka shkruar historinë. Pasi ka mposhtur në play-off VfB Stuttgartin për herë të parë ka arritur të bëhet pjesë e Bundesligas.


Union ja arriti qëllimit falë vlerës së golit mysafirë. Ndeshja e parë në udhëtim përfundoi 2-2, kurse ajo e kthimit 0-0.

Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit, tifozët e Union Berlin pushtuan fushën dhe dhuruan spektakël.

Kjo ishte e pritshme pasi nga edicioni i ri skuadra e tyre e zemrës, do të luajë në një nga ligat më të forta evropiane.