Vdes ikona e sportit vushtrrias, Behxhet Gërguri

Gjatë ditës së djeshme ka ndërruar jetë Behxhet Gërguri, sportist i shquar vushtrrias.


I ndjeri për dekada ka qenë trajneri fitnesi, dhe një peshëngritës ndër më të dalluarit në Vushtrri.

Lajmin për këtë e kanë dhënë të afërm të tij në rrjete sociale, ku njoftohet gjithashtu se varrimi i të ndjerit do të bëhet ditën e sotme, orën 16:30, në varrezat e fshatit Studime e Epërme.