Warriors suspendojnë nga ekipi basketbollistin e tyre për një arsye tepër qesharake

Basketbollisti amerikan, Jordan Bell është suspenduar nga ekipi i tij, Golden State Warroirs pasi ai I futi sende asistentit të trajnerit, Mike Brown në hotelin e ekipit.


Përpara ndeshjes kundër Grizzlies, Kampionët e NBA qëndruan në një hotel, ku edhe ngjau incidenti, shkruan Reporteri.net

Pas suspendimit, 24-vjeçari nuk u ftua në duelin e lartpërmendur dhe poashtu humbi ndeshjen tjetër ndaj Minnesotas.

Bell më vonë kishte kërkuar falje për incidentin.

“Unë bëra një gabim në gjykim duke menduar se jam duke bërë diçka qesharake por nuk ishte”, tha ai për NBC Sports.

“Unë kam kërkuar falje tek personat e përfshirë dhe shpresoj të vazhdoj përpara nga ky gabim”, tha Bell./Reporteri.net