West Ham kalon në epërsi ndaj Tottenham, kështu imitohet festimi i Ronaldos

West Ham United është duke e mposhtur 0-1 Tottenhamin dhe kështu u bë skuadra e parë që i shënon gol atyre në stadiumin e ri.


Michail Antonio shënoi për mysafirët një gol të bukur në minutën e 67’, duke festuar pastaj në një mënyrë të çuditshme, pothuajse siç bën Diego Simeone i Atletico Madridit e Cristiano Ronaldo i Juventusit.

Nëse Tottenham e humb këtë ndeshje dhe në rast fitoreje të Chelseas kundër Unitedit të dielën, atëhere këto dy skuadra do të barazoheshin me pikë në vendin e tretë.

Kujtojmë që Ronaldo u dënua me 20.000 euro gjobë për shkak të atij festimi./Reporteri.net/