Zyrtare: Pas Gattusos edhe një largim i bujshëm nga Milani

Gjatë paradites është njoftuar se Genaro Gattuso ka ndërprerë bashkëpunimin me Milanin.


Disa orë pas largimit të trajnerit, drejtuesit kuq e zi kanë njoftuar zyrtarisht se kanë ndërprerë bashkëpunimin edhe me drejtorin sportiv, Leonardo.

Ky është njoftimi i klubit:

Leonardo Nascimento de Araujo (Leonardo) ka njoftuar sot AC Milan për vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen nga pozita e tij e drejtorit sportiv të klubit me efekt të menjëhershëm. AC Milan ka pranuar dorëheqjen e tij.

Klubi dëshiron të falënderojë Leonardon për kontributin e tij të rëndësishëm në ndihmën për të marrë Klubi përpara në një epokë të re dhe i dëshiron atij të gjithë më të mirën për karrierën e tij të ardhshme.

Menaxheri brazilian u emërua drejtor sportiv i AC Milan në korrik 2018, duke mbikëqyrur aktivitetet e tregut të transferimit gjatë kohës së tij me klubin. Një njoftim për emërimin e një Drejtori të ri Sportiv do të bëhet në kohën e duhur.

Ivan Gazidis , drejtori ekzekutiv i AC Milan, tha: ” Leonardo iu bashkua Milanit në orën e vet të nevojës pak javë para mbylljes së dritares së transferimit të verës. Në rrethana shumë të vështira ai vuri zemrën dhe shpirtin në një situatë shumë të komplikuar dhe duke transmetuar energjinë e tij dhe ambicjen e tij në ekip. Unë jam shumë mirënjohës për Leonardo për gjithçka që ai ka kontribuar në Klubin tonë të madh dhe i uroj atij në përpjekjet e tij të ardhshme “.