×
 • Extra
 • Extra

  DiCaprio për pak sa nuk e humbi rolin e Jack? Regjisori i “Titanic” tregon si qendron e vërteta

  Reporteri
  26 Nëntor 2022 | 14:03

  Filmi “Titanic” i cili fitoi 11 çmime Oscar në 1998 ka qenë i lidhur në mënyrë të padiskutueshme me yjet e tij, Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet.

  Megjithatë, sa i ndryshëm do të ishte rezultati nëse aktori i njohur nuk do të kishte mundur të fitonte rolin? Sipas regjisorit dhe skenaristit James Cameron, DiCaprio ishte shumë pranë humbjes së rolit të Jack.

  Siç ka përmendur ai në një intervistë të fundit, teksa kishin gjetur Rose-n kinematografike te Kate Ëinslet, ata po kërkonin bashkë-yllin e saj. Më pas mbërriti aktori 20-vjeçar.

  “Më pas Leo hyri, sigurisht që ai i la të gjithë pa fjalë dhe mua. Dhe pastaj thashë, le të shohim kiminë tuaj me Kate ,” shpjegoi Cameron. Mesa duket aktori fillimisht e ka kuptuar se do të bënte një tjetër takim për këtë, ndërsa regjisori ka menduar atë moment. “Dhe pastaj ai tha: do të thotë të lexosh? Dhe unë i thashë po. Ai vetë u përgjigj: jo nuk lexoj,” rrëfeu regjisori në intervistën e tij për audicionin e DiCaprios.

  Në atë moment Cameron, i cili ndoshta kishte humbur durimin, i tha atij se ose do ta lexonte skenarin ose do ta humbiste rolin. “Prit, prit. Do të thotë nëse nuk lexoj, do ta humbas rolin? Po ashtu?”, ishte reagimi i DiCaprios kur kuptoi se mund të humbiste mundësinë. “Oh po. Hajde. Është një film i madh që do të marrë më shumë se 2 vjet nga jeta ime. Kështu që unë nuk do ta prish duke bërë zgjedhjen e gabuar të kastit. Kështu që ti lexo ose nuk e kupton pjesën”, Cameron u përgjigj ashpër.

  Duhet pranuar që DiCaprio pranoi ta bënte, por ai dukej se ishte krejtësisht negativ derisa regjisori tha “Action”. “Kate shkëlqeu dhe ata filluan skenën, ku ajo performoi. Retë e errëta u ndanë dhe një rreze dielli zbriti dhe ndriçoi Jack. Mirë, kjo është ajo,” e kuptoi Cameron më pas./abcnews.al

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!