×
 • Extra
 • Extra

  E çuditshme: Në Turqi, pulat po bëjnë vezë me bisht

  Reporteri
  16 Mars 2023 | 18:27

  Një fenomen i çuditshëm është vënë re në zonën e Dijarbakir në Turqi, ku një fermer, teksa nxirrte vezët e bëra nga pula për t’i ngrënë për mëngjes, vuri re se disa prej tyre ishin me bisht.

  Sipas mediave turke, fëmijët e Besir Akbuğa, i cili punon si tregtar në rreth, në mëngjes kanë shkuar te pulat dhe kanë hasur në vezë të ndryshme dhe për këtë thirrën të atij.

  Në lidhje me vezën e jashtëzakonshme, Akbuğa deklaroi se nuk e kishte hasur kurrë më parë një gjë të tillë dhe se donte të regjistronte dhe të tregonte se ishte shumë interesante.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!