Horoskopi për ditën e sotme, e premte, 23 korrik 2021

Horoskopi ditor në Reporteri.net

Dashi


Do të jeni edhe impulsivë, edhe të shkathët, duke u përplasur me planet tuaja për vjeshtën. Dy vitet e ardhshme do të jenë njëri më i mirë se tjetri. Por dy vitet e fundit kanë qenë vërtet të vështirë, aq sa kthimi te optimizmi është gjithashtu i pazakontë për disa. Por Jupiteri do t’ju mbështesë në ngjitjen tuaj drejt suksesit.

Demi

Janë ditë të dobishme për të biseduar dhe sqaruar. Disa njerëz që dukej se ishin në anën tuaj kanë qenë kundër. Ju jeni të zhgënjyer dhe të hidhëruar, por tani nuk ia vlen të filloni të krijoni polemika. Në të vërtetë, këshilla është të merrni një qëndrim tolerant ndaj atyre që jo gjithmonë i përmbushin pritjet tuaja, të përpiqeni të shkoni më tej. Tani keni nevojë për të rimarrë energjitë tuaja, dhe të bëni vetëm atë që është e nevojshme.

Binjakët

Fundi i korrikut do t’ju shohë hapur dhe nëse ka ndonjë person që ju shqetëson, nuk do të doni t’ia tregoni. Sidoqoftë, ju mund të lëndoni të tjerët me shakatë tuaja, dhe jo të gjithë do të reagojnë siç prisni. Kështu që bëni kujdes në marrëdhëniet tuaja: nëse ka ndonjë person që ju intereson, jini të kujdesshëm.

Gaforrja

Do të jenë dy ditë konfuze, dhe shumë do të ndiejnë gjithashtu lodhje të rëndë. Ju qeveriseni nga Hëna, jeni me humor dhe luhateni në mendime dhe emocione. Aq sa ndonjëherë nuk e kuptoni veten dhe është e vështirë të kuptoni edhe të tjerët. Kështu që përpiquni të shmangni vendimet dhe merrni kohën që ju duhet për të kuptuar se çfarë doni të bëni vërtet.

Luani

Gjeni forcën dhe guximin me Diellin më në fund në shenjën tuaj të zodiakut. Mund të ketë një rikthim të madh dhe ju mund të tregoni forcën tuaj. Por kundërshtimi i Saturnit thotë se konkurrenca rikthehet, gjë që në punë mund të çojë edhe në rezultate më të mira, ndërsa në dashuri është e vështirë të ruash qetësinë e çiftit kur është në sfidë me partnerin.

Virgjëresha

Horoskopi i së premtes sinjalizon se Afërdita në shenjë është shumë intriguese dhe ju jeni me të vërtetë kaq magjepsës, sepse dini të mahnitni njerëzit me inteligjencën dhe karizmën tuaj. Eshtë e vështirë tani që të mos bëni për vete ata që ju pëlqejnë dhe ju interesojnë. Ju mund të pohoni këndvështrimin tuaj. Në fushën e punës, ka disa zgjedhje të rëndësishme për të bërë.

Peshorja

Për horoskopin e Paolo Fox, presionet e jashtme mund të krijojë shqetësim dhe pakënaqësi. Ju shqetësoheni për një fëmijë, një prind, një të dashur. Siç ndodh shpesh, ju përfshiheni në atë që po ndodh përreth jush. Duhet pak vëmendje ndaj ndjenjave, ka shërim nga e shtuna.

Akrepi

Rekuperimi në dashuri është i mundur me këtë Venus të bukur që ka ndryshuar shenjë dhe tani është në tranzit në Virgjëreshë. Tri javët e para të këtij muaji ishin të rënda nga ndjenjat, por tani atmosfera është pak më e relaksuar. Një person i vështirë ka vënë në provë durimin tuaj, por tani mund të gjeni qetësi më të madhe.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox ju kujton se lajmet dhe stimujt janë të domosdoshëm për ju, por muajt e fundit ju kanë dekurajuar shumë. Nëse ndiheni pak dembelë, ndoshta kjo është për shkak se realiteti që na rrethon duket më i komplikuar dhe i vështirë për ju. Por nganjëherë mjafton një takim, një emocion që të mos mbylleni në vetvete dhe të mendoni për të ardhmen me optimizëm. Rimarrja e vetëbesimit është e mundur, por ju duhet t’i jepni vetes një shkundje.

Bricjapi

Për horoskopin e Paolo Fox, Venusi është i favorshëm, Dielli nuk është më i kundërt. Këto janë yje që sjellin zgjidhje, madje edhe për ata që janë duke pritur për një marrëveshje ose një kontratë. Ekziston një përmirësim progresiv që do të jetë edhe më i fortë dhe më i dukshëm nga fundi i gushtit. Diçka zhbllokohet edhe në dashuri. Me Venusin e favorshëm, edhe ata që kërkojnë dashuri do të jenë në gjendje të marrin kënaqësi të mëdha.

Ujori

Venusi nuk është më kundër, ju mund të filloni të mendoni për të ardhmen në një mënyrë tjetër. Çiftet gjejnë bashkëpunim. Të favorizuarit janë edhe të lindurit e shenjës që kërkojnë emocione të forta dhe të reja për një kohë të gjatë. Rutina dhe njohjet e zakonshme ju kanë lodhur. Eshtë koha të bëni diçka të re edhe në jetën e dashurisë.

Peshqit

Dikush ju ka zhgënjyer, por këshilla është që të shikoni përpara dhe jo tek e kaluara. Edhe në punë, do të ishte e përshtatshme të filloni të mendoni për vjeshtën, dimrin dhe të gjithë 2022. Jupiteri do të jetë në shenjë për tërë vitin e ardhshëm dhe idetë, projektet dhe përparimet që do të ndiqen mund të materializohen.