Kamarieri italian ‘shokon’ botën me formën si e shërben kafenë: Video bëhet virale

Ishte shaka apo jo, një video e xhiruar në Firence ka tërhequr shumë vëmendjen nga përdoruesit e rrjeteve sociale

Megjithë përhapjen e epidemisë së koronavirusit në Itali, qytetarët kanë përparësi – dhe kafja duket se është në krye të kësaj liste, shkruan Reporteri.net.

Ata nuk i anashkalojnë kafenetë dhe mënyra se si e administrojnë kamerierët tërë situatën i ka kënaqur përdoruesit e rrjeteve sociale.

Në mënyrë të veçantë, kamerieri krijues vendosi të shërbejë kafe nga një distancë e sigurt – duke përdorur një lopatë dëbore.

Videoja është parë në Twitter gati 130,000 herë dhe ka marrë reagime të mëdha.

Shumë prej tyre kanë theksuar se është shumë e rëndësishme të mbash një sens humori në situata si kjo, dhe të shikosh në anën pozitive të gjithë historisë së këtij virusi. /Reporteri.net