Kurban Bajrami, suharekasi publikon pamje duke e maltretuar një qengj

Qengji, në fenë myslimane është simbol i Kurban Bajramit.


Mirëpo, gjatë ditës së djeshme një video  e publikuar në Tik-Tok është bërë virale në rrjetet sociale.

Një i ri suharekas ka publikuar një video që ka nxitur komente të shumta.

Ai shihet teksa e vendos një qengj të vogël në një luhatëse për fëmijë.

Ky i ri suharekas, tërë këtë veprim e xhiron dhe e publikon në Tik-Tok ku është akuzuar se po e maltreton këtë kafshë, e cila simbolizon festën e Kurban Bajramit.

Kjo video është shpërndarë shumë edhe në rrjetet tjera sociale.