Teologu kosovar izolohet nga coronavirusi, në shtëpi e detyrojnë t’i lajë tepihët

Teologu kosovar, Mustafë Bajrami, e ka pasur një izolim jo të zakonshëm nga coronavirusi. Ai u detyrua të lajë tepiha.


Vetë Bajrami ka rrëfyer ngjarjen duke e shoqëruar me fotografi teksa fërkon me shumë përkushtim, shkruan Reporteri.net.

“Imagjinoni, knej tu u ruajtë e tu u tutë prej koronavirusit, knej t’kërset një taksirat edhe ma i madh. Jashtë s’guxon me dalë prej koronavirusit, n’shpi t’presin tepihat m’i la. Edhe n’fund, sa thu e bitisa, veç kur t’thonë hajt edhe qaty pak se nuk e ke fërku mire!”, ka shkruar Bajrami.

Ndryshe, kosovarëve po u sugjerohet që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të dalin vetëm për nevoja të domosdoshme./Reporteri.net