Arrestohet një person në Pejë

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit ka arrestuar një person me inicialet D.B., pasi është iniciuar rasti i veprës penale ‘Detyrim’.


Policia këtë e ka bërë të ditur përmes një komunikate, ku thuhet se D.B kishte kërkuar shumë të konsiderueshme të hollash një personi kinse djali i tij i detyrohet të dyshuarit (D.B.) dhe nëse nuk ia japë shumën e caktuar, do t’i dëmtojë pronën-shtëpinë e viktimës, shkruan Reporteri.net

Të gjitha veprimet policore janë koordinuar me prokurorin e shtetit – Prokuroria themelore në Pejë, dhe më urdhër të tij i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë, për të vazhduar me proçedura të mëtejme ligjore.