×
 • Lajme
 • Lajme

  Blerand Stavileci, nënkryetar i parë i Prishtinës

  Reporteri
  05 Janar 2022 | 12:40

  Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës pritet që të bashkëpunojnë në Komunën e Prishtinës dhe pozitën e dytë më të rëndësishme, atë të nënkryetarit, do ta marrë Blerand Stavileci i PDK-së.

  Blerand Stavileci nga Partia Demokratike e Kosovës, parashihet të jetë nënkryetari i parë i Komunës së Prishtinës, mëson Gazeta Online Reporteri.net.

  Nënkryetar i dytë i Prishtinës, mbetet Alban Zogaj nga Lidhja Demokratike.

  Burimet e Gazetës Online Reporteri.net bëjnë të ditur se po ashtu, PDK-ja do t’i marrë 5 ndërmarrje publike dhe 4 drejtori.

  Sot, Kuvendi Komunal i Prishtinës zgjodhi Fehmi Kupinën si kryesues të Asamblesë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!