Dëmtohet varri i dëshmorit në Suharekë

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar se reshjet e shiut që ranë sot në këtë komunë, kanë shkaktuar dëme. Përmes një postimi në Facebook ai ka treguar se shiu ka dëmtuar edhe varrin e dëshmorit, Ramadan Cikaqi, shkruan Reporteri.net.


Lexoni të plotë postimin e Muharremajt:

Si rezultat i reshjeve te shiut dhe erës, drunjtë e thatë kanë dëmtuar varrin e dëshmorit Ramadan Cikaqi, dhe janë shkaktuar disa dëme tjera.

Është intervenuar menjëherë në sanim të dëmeve, nga kompania e kontraktuar dhe zjarrfikësit.

Do të rregullohet gjithçka e dëmtuar e po ashtu drunjtë e thatë kudo ku vërehen do të eliminohen. /Reporteri.net/.