E rëndë: 1 person është nën gërmadha në Mitrovicë, dyshohet se ka vdekur

Një pjesë e ndërtesës së ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë është shembur para pak minutash, nga çka dyshohet se një person e ka pësuar.


Reporteri.net ka mësuar nga burime brenda Policisë se një person është nën gërmadha dhe, sipas gjendjes, dyshohet se ka vdekur.

Policia e Kosovës nuk ka dhënë akoma zyrtarisht detaje për rastin, mirëpo Reporteri.net mëson se dyshohet që një i ri që po punonte ka pasur fatin të ngelte nën rrënoja.

Mësohet se një eskavator tani është në vend të ngjarjes dhe është duke larguar pjesët e betonit nën të cilat dyshohet se ndodhet personi.

Për këtë rast, do t’ju mbajmë të informuar…

Shembet “Adriatiku” në Mitrovicë, dyshohet se ka zënë disa persona