Edhe sot shi, mësohet kur do të përmirësohet moti

Moti mbi Kosovë do të vazhdojë edhe sot të dominohet me vranësira dhe shi, duke bërë që të ketë mundësi edhe për bubullima.


Siç bëjnë të ditur “Prishtina Weather”, mot i ngjashëm do të jetë këtyre ditëve të javës, mirëpo që nga nesër do të ketë rritje temperaturash, shkruan Reporteri.net.

Që nga nesër pritet të shtohen intervalet me diell, duke bërë që fundjava të jetë me mot më të mirë.

Sidoqoftë, meteorologët kishin paralajmëruar shira këtë javë, mirëpo kanë bërë të ditur se mundësia për breshër është e vogël./Reporteri.net