×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca u jep vërejtje me paralajmërim për largim deputetëve të PDK-së

  Reporteri
  13 Korrik 2023 | 19:11

  Kryeparlamentari Glauk Konjufca u ka dhënë vërejtje me paralajmërimin për largim nga seanca plenare, pasi kanë refuzuar t’i përgjigjen kërkesës për lirim të foltores së Kuvendit.

  “Deputetëve që nuk po e lirojnë foltoren, ua jap vërejtjen me paralajmërim për largim nga seanca plenare”, ka thënë Konjufca.

  Kujtojmë se e gjithë kjo po zhvillohet në një ditë kur pati edhe përleshje fizike ndërmjet disa deputëtëve të PDK-së dhe përfaqësuesve të pushtetit.

  Nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës janë duke kërkuar që të ndërpritet kjo seancë për të vazhduar një ditë tjetër.

  Mirëpo kryetari i Kuvendit, nuk është duke i përfillur këto kërkesa të dy partive më të mëdha opozitare.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!