Mbani çadrat me vete, edhe sot bie shi

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot e nesër në do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell.


Gjithashtu, sipas njoftimit të këtij instituti, reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu dhe në territore të kufizuara.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius. Shtypja atmosferike bashkë me temperaturat maksimale do të shënojnë ngritje të lehta. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, shkruan në njoftimin e IHMK-së.