Mot me diell dhe shi gjatë javës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e martë vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.


Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s. /Reporteri.net/